Každý z nás si doposiaľ prešiel cestou školských lavíc, cvičiek, domácich úloh, veľkou hromadou kníh, začínajúc Šlabikárom pre mladých, nádejných žiačikov, končiac skriptami v rukách už vyspelých vysokoškolákov. Väčšina z nás týmito vyššie spomínanými etapami preliezla „s odretými  ušami“, ďalší prešli svojou študijnou cestou so vztýčenou hlavou. Mnoho ľudí vysokoškolské skriptá ani nedržalo v rukách. Po strednej škole či učňovke sa jednoducho vydali inou cestou. Avšak všetci si istotne pamätáte na hodiny, ktoré ste presedeli nad knihami namiesto toho, aby ste si užívali vonku s kamarátmi. Často krát nám v hlave prešla myšlienka: „Už aby som skončil školu! Už chcem mať s učením navždy pokoj!“. Akonáhle ste však ukončili denné štúdium a začali ste pracovať, veľmi rýchlo ste dospeli k záveru, že s tvrdením: „Už chcem mať s učením navždy pokoj.“ si v živote nevystačíte. Pochopili ste, že ak chcete vo svojom živote niečo dosiahnuť, bez vzdelania sa nezaobídete. Taktiež ste určite pochopili, že aj keď možno máte vyštudovanú vysokú školu a červený diplom doma vo vitríne, váš postup a zlepšenie v činnosti, ktorú aktívne vykonávate, je výraznou mierou podmienený vaším prístupom ku vzdelávaniu.

 Ak sa má stať človek človekom, musí sa vzdelávať.  (Ján Amos Komenský)

Človek je tvor učenlivý. Počas svojho života sa dokáže všeličomu priučiť. Dokáže sa neustále zlepšovať, pracovať na sebe. Rozhodne však nie sme všetci rovnakí a každý z nás má svoje špeciálne vlastnosti, ktoré ho robia jedinečným. Tak ako je každá osobnosť iná, aj názory na proces vzdelávania sa rôznia. Každému vyhovuje iný štýl učenia. Niekto je zástancom praxe, „Ukáž ako sa to robí a ja sa to naučím!“. Iným stačí, aby im niekto vysvetlil princíp, oni si spravia z jeho výkladu poznámky a sú pripravení. Ďalším je potrebné veci vysvetľovať pomalšie a zopakovať ich viac krát za sebou. Určite poznáte aj takých, ktorým vec vysvetlíte raz a už to vedia. Čím viac to budú nútení počúvať stále dookola, tým viac sa stráca ich schopnosť vnímať a začnú sa nudiť. A práve toto je jedno hlavné úskalie štúdia, počas ktorého prednášajúci vysvetľuje viacerým osobám na  prednáške. Slabší jeho prednášku nemusia pochopiť a tí, rýchlejší sa môžu začať nudiť. Z tohto dôvodu môže byť vhodnejšie individuálne štúdium. Čo si máte predstaviť pod pojmom individuálne štúdium? Existuje veľmi veľa možností individuálne štúdia, stačí si len vybrať to najlepšie. Aj tu platí pravidlo, každý má svoj vlastný pohľad na vec. Ale keď si zoberieme základné dispozície, ktoré nám vytvárajú optimálne podmienky ku štúdiu zisťujeme, že najlepšie sa nám študuje doma. Doma, pri svojom obľúbenom stole, možno na kresle alebo na pohovke, ktorú máme radi. Čo myslíte, asi na tom niečo bude … Presne tak, v pohodlí domova sa mi bude najlepšie študovať, ale to mám zavolať školiteľa ku mne domov, zaplatiť mu cestu, zaplatiť mu za jeho čas a vyučovanie? Len pre to, že sa mi doma učí najlepšie? Práve teraz je na mieste otázka, potrebujete mať pri sebe školiteľa fyzicky prítomného?

Počul už niekto z vás o online štúdiu? O štúdiu prostredníctvom internetu? Stačí mať internetové pripojenie a funkčný počítač. Nič viac. Samozrejme ešte je potrebná chuť zlepšiť sa a zúročiť získané vedomosti. Ako vynikajúci príklad pre online štúdium vám môže poslúžiť stránka: Môj webinár-vzdelávanie na jeden klik. Nájdete tu široké spektrum kurzov, ktoré vám pomôžu vyniknúť a byť ešte úspešnejší v tom, čo robíte. Kurz môžete absolvovať svojím vlastným tempom, tak aby ste všetkému do detailov pochopili. Či už potrebujete len trošku pomôcť alebo potrebujete sa zorientovať v danej problematike, na tejto stránke to nájdete.

Na záver treba podotknúť, že každý z nás sa má v čom zlepšovať. Ak potrebujete čo i len vniesť trošku dôvery do svojej prezentácie a upútať poslucháčov, odporúčam vám kurz Prezentačné zručnosti-komplexný kurz. Možno práve teraz nemáte stále zamestnanie a potrebujete pomôcť s tým, ako zaujať a presvedčiť o svojich kvalitách … kurz : Škola nezamestnaného. A ak ste na vedúcej pozícií a myslite si, že sa nemáte v čom zlepšovať, rýchlo vás vyvediem z omylu. Môžete vyskúšať spraviť vaše porady zaujímavejšími, nabiť vašich kolegov a podriadených pozitívnou energiou. Kurz Ako viesť porady by vám mohol dať nejaké užitočné informácie

Neváhajte a vyskúšajte niektorý z kurzov. Nájdete tu veľmi široký výber a v prípade, že ešte nie je v ponuke taký kurz, o aký máte záujem, neváhajte nás kontaktovať a my ho pre vás s radosťou otvoríme a pomôžeme vám!