zen presentationAk ste sa niekedy stretli s pojmom zen, asi viete, že sa jedná o jednu konkrétnu buddhistickú školu. Ale okrem toho je zen aj pomenovaním celkovej filozofie, ktorá pokojne môže byť oslobodená od akéhokoľvek religiózneho prepojenia. Táto filozofia sa manifestuje v mnohých rozličných oblastiach, ako je napr. úprava záhrad, stolovanie, servírovanie čaju, kreslenie a umenie. A čo je veľmi zaujímavé  a určite aj netradičné-v prezetačných zručnostiach.

Čím je Leonardo da Vinci pre umenie, tak tým je Garr Reynolds pre prezentáciu vo veľmi širokom zmysle slova. Dalo by sa povedať, že spolu s Nancy Duarte patria k tým ľudom, ktorý prezentáciam naozaj rozumejú či už po technickej, formálnej alebo obsahovej stránke.

Preto som sa veľmi potešil, keď som zistil že táto úžasná kniha vyšla už aj na Slovensku, resp. sa dá kúpiť na Slovensku v kníhkupectvách Pantha Rei.

Krátku recenziu si môžete prečítať na tomto mieste. Kniha sama o sebe je krásnou ukážkou dizajnu v praxi a určite by nemala chýbať v knižnici nikoho, kto to s prezentovaním v akejkoľvek forme myslí vážne.

No a ak nechcete ostať len pri čítaní, ale si chcete aj niečo vyskúšať, tak mám pre vás ponuku otvorenej skupiny Creativity pool, kde každý kto chce, dostane priestor na rozvoj svojich prezentačných zručností. Inak, najbližšie stretnutie sa uskutoční 30.10 v BA v hoteli President . Prídete?