Nenásilná komunikácia

 

Cieľom workshopu je predstavenie nenásilnej komunikácie na základe konceptu Marshalla B. Rosenberga.

 

Komu je kurz určený

Všetci tí, ktorí majú chuť spoznať a identifikovať dogmatické vzorce správania a ich vplyv na život, ktorý je do značnej miery ovplyvnený emóciami a našimi potrebami.

 

Obsah kurzu

  • Emócie a ich vplyv
  • Potreby (uspokojené/ neuspokojené)
  • Fázy nenásilnej komunikácie
  • Nácvik rozhovorov pomocou konceptu nenásilnej komunikácie.
  • Analýza rozhovorov
  • Práca v skupinách
  • Empatia (K sebe, k svojim potrebám, k potrebám partnera..)

Čo kurzom získate?

Naučíte sa ako sa pripraviť na náročné komunikačné situácie. Pochopíte dynamiku konfliktu a stretu  a získete konkrétne komunikačné modely, postupy a vety, ktoré vám pomôže zmierniť konfliktnú situáciu a začať komunikovať nenásilne.

Formát kurzu

Toto školenie môžeme pre vás zorganizovať ako pol dňové alebo jednodňové školenie. Vieme pre vás pripraviť aj školenie v malej skupine (2-3 ľudia). Vieme zrealizovať školenie aj pre jedného účastníka. Či ste za skupinu alebo sám, vieme vás naučiť základom nenásilnej komunikácie.

 

Metodika kurzu

Základná metodika kurzu Nenásilná komunikácia je postavená na analýze toho, čo považujeme za zlú a dobrú komunikáciu. Základným obsahom je predstavenie modelu Nenásilnej komunikácie, pozostávajúcich zo 4 krokov. Každá fáza je ilustrovaná cvičeniami a modelovými situáciami. Dôležitou súčasťou kurzu je analýza vašich vlastných komunikačných stratégií,kde si sami odpoviete na otázku, nakoľko ste sa priblížili k ideálu nenásilnej komunikácie.

 

Kedy?

Termíny verejných kurzov nájdete na titulnej stránke nášho webu. V prípade, že chcete individuálny termín (jednotlivec) alebo je vás viac (firemný tréning) napíšte nám a vyjdeme vám v ústrety.

Ak chcete byť pravidelne informovaný o našich kurzoch, nezabudnite sa prihlásiť do nášho newslettra alebo sledujte našu fb stránku.

 

Kto?

Najčastejšie naše školenia realizuje PaedDr.Martin Prodaj, jeho profil si môžete pozrieť v sekcii Lektorský tím.