Kritické myslenie

Rozvíjajte svoju analytickú zručnosť a kritické myslenie na maximum! Workshop Kritické myslenie v praxi ponúka praktické nástroje a techniky na posilnenie vašej schopnosti hodnotiť, analyzovať a riešiť komplexné problémy. Získajte dôkladné porozumenie princípov kritického myslenia a ich uplatnenie vo vašom každodennom živote aj pracovnom prostredí. Čaká vás interaktívny kurz plný príkladov a cvičení, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše rozhodovacie schopnosti a dosiahnuť úspech vo všetkých oblastiach vášho života.”

 

Naše školenia vám pomôžu

 • Získať základné znalosti o tom,  čo je kritické myslenie
 • Naučiť sa ako zvyšovať svoju odolnosť voči klamom a predsudkom
 • Naučíte sa ako odolávať konšpiráciám a hoaxom
 • Naučíte sa ako dobre formulovať argumenty a otázky

 

Komu je kurz určený

Kurz je určený každému záujemcovi o zvýšenie kvality svojho uvažovania.

 

Obsah kurzu Kritické myslenie

 • Identifikácia a rozlíšenie medzi emocionálnymi reakciami a faktami: Ako rozpoznať a minimalizovať vplyv emocionálneho ovplyvňovania pri rozhodovaní.
 • Logické argumentácie a chyby v myslení: Analyzovanie rôznych druhov logických argumentov a identifikácia bežných chýb v myslení.
 • Hodnotenie zdrojov a kritické čítanie: Techniky na efektívne posudzovanie dôveryhodnosti informácií a textov.
 • Kritické otázky a problémové riešenie: Postupy na formulovanie relevantných otázok a hľadanie riešení na základe kritického uvažovania.
 • Alternatívne perspektívy a ich hodnotenie: Schopnosť vidieť veci z rôznych uhlov pohľadu a posudzovať ich význam.
 • Súvislosti a vzťahy: Identifikácia a porozumenie vzťahov medzi rôznymi myšlienkami, konceptmi a javmi.
 • Predpoklady a predpokladanie: Kritické zhodnotenie predpokladov, ktoré nás môžu ovplyvňovať, a ich vplyv na naše rozhodnutia.
 • Kreatívne myslenie a inovácie: Ako kombinovať kritické myslenie s kreatívnymi prístupmi k riešeniu problémov.
 • Etické rozhodovanie: Diskusia o etických dilemách a rozhodnutiach a ich dôsledkoch.
 • Aplikácia kritického myslenia v každodennom živote a práci: Praktické príklady a cvičenia na uplatnenie naučených princípov v rôznych situáciách.

Na školeniach vždy prihliadame na konkrétne otázky a životné či pracovné situácie účastníkov kurzov.  Ak niečo v obsahu nenájdete, neznamená to, že to v našom kurze nie je. Stačí sa len opýtať.

 

Formát

Toto školenie oraganizujeme v troch základných formátoch. Je len na vás, ktorý formát si vyberiete.  Všetky formáty sú fyzickou formou, na vyžiadanie však vieme realizovať aj webinár.

 1. Prednáška v rozsahu cca 1hod:30 min. Krátky formát, ktorý nie je obmedzený počtom účastníkov. Dynamicky prezentované informácie. Jednoduchí tipy a triky kde a ako sa dá uplatniť AI. Informácie  o posledných trendoch a novinkách.
 2. Seminár. Rozsah 3 hodiny. Skupina do max. 15 účastníkov. Ideme viac do hĺbky. Viac interakcie. Práca v skupinkách. Cvičenia a prípadové štúdie. Kratšie praktické ukážky.
 3. Celodenný workshop. Rozsah  5-6 hodín. Skupina do max 15 účastníkov. Aktivity, case study, testy, diskusia, cvičenia. Veľa priestoru na diskusiu, otázky, hľadanie konkrétnych odpovedí na otázky účastníkov. Z hľadiska prínosu sa jedná o najcennejší formát.

Pri každom formáte prídeme osobne za vami do vašej školy, úradu, inštitúcie. Každý účastník dostane ako bonusový materiál prístup do online kurzu Umelá inteligencia s doživotným prístupom. Po ukončení online kurzu získava aj cerfikát o absolvovaní.

 

Metodika kurzu

Základná metodika kurzu Umelá inteligencia je postavená na skúšaní a testovaní konkrétnych nástrojov. Každý účastník by preto mal mať vlastný notebook.

 

Čo kurzom získate?

 • Základné pochopenie toho, čo je kritické myslenie
 • Aké sú základy kritického myslenie
 • Zistenie, kde nás naša myseľ klame
 • Nástroje na efektívnu argumentáciu

 

Cena

Cena sa odvíja od formátu, počtu účastníkov a vzdialenosti. Napíšte nám, my sa s vami spojíme a prediskutujeme vaše konkrétne očakávania a možnosti.

Kurzy nie je možné preplatiť cez programy Upsvar. Kurzy nie je možné zahrnúť do aktualizačného vzdelávania.

 

Kedy a kde?

Termín si vyberiete tak ako vám to vyhovuje. Radi prídeme za vami kdekoľvek na Slovensku.

 

Kto?

Naše školenia realizuje PaedDr.Martin Prodaj. PaedDr. Martin Prodaj je špeciálny a liečebný pedagóg. V roku 1993 ukončil svoj psychoterapeutický výcvik v satiterapii. Zbieral skúsenosti v rozličných výchovných alebo vzdelávacích zariadeniach (detské linky dôvery, pedagogické centrá, výchovné inštitúcie, a pod.). Vo svojej práci sa často odvoláva na humanistický prístup Carla Rogersa a rešpektujúcu a nenásilnú komunikáciu (M.Rosenberg). Posledných 15 rokov svoju expertízu rozšíril o podnikanie v ecommerce sfére /eshopy, Amazon, Ebay/.  Je nadšencom nových technológií a neustále hľadá spôsoby ako ich implementovať do vlastného podnikania.