Lektorská a školiteľská práca sa stáva veľmi lákavou. Ale stať sa dobrým lektorom nie je jednoduché. Aké su teda tie najzákladnejšie podmienky aby ste mohli začať pracovať ako školiteľ?
Ako sa stať lektorom-3 základné podmienky
od admin | apr 28, 2010 | Podnikanie, Prezentačné zručnosti, Video, Vzdelávanie | 4 komentáre
4 komentáre
Odoslať komentár Zrušiť odpoveď
Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.
Velmi zaujimavy postreh a dobre mienene rady.
Vlastne ste ma motivovali a povzbudili, pretoze zrejme prirodzene, jednoduchym zameranim na tento ciel, sa mi podarilo v nasej medzinarodnej firme presne to, o com pisete.
Mam nejake predchadzajuce skusenosti so skolenim a kedze v nasej firme kvoli krize obmedzili benefity soft skill skoleni, ponukla som moznost skolit kolegov svojpomocne. A tak sa pripravujem, studujem, zapajam do toho kolegov a mam z toho naozaj radost. Vdaka za tipy!
To mna velmi tesi, ze vasa praca sa vam dari, urcite mi dajte vediet ako postupujete a prirodzene vam drzim palce.
Dobrý deň,
chcela by som Vás iba upozorniť, že odbor na vysokej škole, ktorý sa venuje (síce len z časti) lektorstvu existuje. Je to ANDRAGOGIKA, čo znamená výchova a VZDELÁVANIE dospelých ľudí a seniorov. Delí sa na viacero častí, venovať sa môžete dospelým, u ktorých sa prejavili isté patologické javy, seniorom, slabším sociálnym skupinám (rodinám alebo jednotlivcom). Jedna z častí andragogiky za zameriava práve na oblasť vzdelávania a to z hľadiska profesií, záujmov alebo tréningov (soft skills, neverbálna komunikácia, …). Konkrétne sa venuje aj systémom vzdelávania, rôznym metódam, postupom a štýlom, všetko samozrejme aplikované na dospelých ľudí podľa – veku, profesie, potreby.
Inak mám Vaše prednášky rada a Vaše rady sú užitočné.
Pekný deň
Ďakujem za upresnenie. O tomto studiu velmi dobre viem, vlastne som ho absolvoval spolu so svojou manzelkou, ako podpora:)